POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA

Menu witryny

Do spowiedzi św. zapraszamy

pół godziny przed Mszą św. w
dni powszednie,
niedziele i święta
.

Odwiedziny chorych

Osoby zgłoszone
pierwszy piątek miesiąca
od godz. 8.00

Czynna

19.00 - 20.00 (czas letni)
18.00 - 19.00 (czas zimowy)
narzeczeni - wtorek i czwartek

Nie czynna

w pierwszy piątek miesiąca,

niedziele i święta

IV Niedziela zwykła – 29.01.2023 r.

(do użytku wewnętrznego)

1. Dzisiaj obchodzimy 70. Światowy Dzień Trędowatych. Różaniec przed sumą prowadzi Róża pw. Świętej Bożej Rodzicielki.
  2. W czwartek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego). Msze św. w kościele będą o godz. 6.30; 9.00 i 17.00 oraz w kaplicy o 15.30. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie gromnic – prosimy na świece przygotować osłonki. Składka na klasztory kontemplacyjne w diecezji.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W pierwszy czwartek dziękować będziemy za powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii oraz modlić się o nowe. O godz. 16.30 modlitwie różańcowej o powołania przewodniczyć będzie Koło Przyjaciół WSD.
  5. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach. Spowiedź przed ranną Mszą św. i od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza św., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i  pierwszych piątków miesiąca. Po nabożeństwie zapraszamy do pomocy przy rozbiórce szopki i dekoracji świątecznej przedstawicieli AK, KSM-u, Lektorów, Ministrantów i chętne osoby.
  6. W kaplicy spowiedź od godz. 14.00, o godz. 15.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  7. W pierwszą sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót miesiąca i osobista adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o naszą świątynię w tym tygodniu powierzamy następnym dziesięciu rodzinom.
  9. W piątek (3.02) wsp. św. Błażeja – poświęcenie jabłek. W niedzielę (5.02) wsp. św. Agaty, DzM – poświęcenie chleba i wody.
  10. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, na sumie poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom klas trzecich. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.  O godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe, prowadzić będzie Róża pw. Bł. Karoliny Kózkówny, zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. popołudniowa. W kaplicy zmiana tajemnic po Mszy św. o 10.00. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.