WIELKA TAJEMNICA WIARY

Menu witryny

Spowiedź

Do spowiedzi św. w
dni powszednie,
niedziele i święta

zapraszamy pół godziny przed
Mszą św.

Odwiedziny chorych

Osoby zgłoszone
pierwszy piątek miesiąca
od godz. 8.00

Czynna codziennie
po Mszy św.

19.00 - 20.00 (czas letni)
18.00 - 19.00 (czas zimowy)
wtorek, czwartek - narzeczeni

XXX Niedziela zw. R. A – Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 25.10.2020.

(do użytku wewnętrznego)

1. Dzisiaj o godz. 14.30 nabożeństwo różańcowe – modlić się będziemy za zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła, ówczesnego proboszcza ks. Stanisława Nyrkowskiego, kapłanów pracujących w naszej parafii, pracowników kościelnych, ofiarodawców i wszystkich, którzy dzisiaj troszczą się o piękno tej świątyni.

2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Misje.

3. W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 17.00 i Msza św. oraz w kaplicy o 16.00 Msza św. i nabożeństwo. W kościele zapraszamy do spowiedzi św. codziennie przed ranną Mszą św. i od godz. 16.30.

4. We wtorek modlitwie różańcowej przewodniczyć będzie Apostolat Cudownego Medalika, w czwartek PZC i w sobotę Rada Parafialna.

5. W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.

7. Bóg zapłać za sprzątanie, złożoną ofiarę na kwiaty i dekorację kościoła. Troskę o czystość naszej świątyni w tym tygodniu powierzamy kolejnym dziesięciu rodzinom.

8. W przyszłą niedzielę (1.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne. Porządek Mszy świętych: 7.00; 8.30; (10.00 – kaplica); 11.30; 14.00. Po Mszy św. o 14.00 przejście indywidualne na cmentarz i modlitwy za wszystkich zmarłych przy odnowionym pomniku Ks. Mieczysława Szewczyka i wybudowanym nowym Ks. Jana Konopki.

9. Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, miesiąc listopad – to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Od strony materialnej: uporządkujmy groby, postawmy kwiaty, zapalmy znicze. Od strony duchowej: pamiętajmy o Mszy św., spowiedzi św., modlitwie, wypominkach, odpustach. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej pomocy.